Startup Fixatio bude inkubován v Pardubickém podnikatelském inkubátoru P-PINK

 

Pardubice, 14. 7. 2020 – Pardubický podnikatelský inkubátor (P-PINK), který je mj.  zřizovaný Pardubickým krajem a Statutárním městem Pardubice přivítá ve svém PINKubačním programu technologický startup Fixatio. Tento projekt se zabývá vývojem agilního řešení požadavků zákazníků a zároveň umožňuje firmám efektivní koordinaci interního technického personálu, který vykonává svou práci převážně ve firemním terénu.

Projekt Fixatio začal před necelým rokem nevinně, kdy si jeho tři zakladatelé a dlouholetí přátelé chtěli odzkoušet spolupráci na něčem menším, kde by mohli společně využít silné stránky každého z nich a následně realizovat projekt s mnohem většími ambicemi. Myšlenka jednoduché aplikace na hlášení závad postupně agilním způsobem přerostla v řešení, díky kterému první zákazníci efektivně řídí práci lidí v terénu. „Máme chuť a nápady, jak projekt s menší nebo větší mírou změn dál rozvíjet tak, aby přerostl v mnohem větší řešení s globálním dosahem. A právě se správným nastavením těchto změn nám pomůže P-PINK.“ uvádí Martin Ryšavý, jeden z jednatelů firmy Adaptine s.r.o., která stojí za projektem Fixatio.

Startup lze popsat jako SaaS službu zaměřenou na digitalizaci procesů ve firmách (především malých a středních podniků), které mají větší počet zákazníků/uživatelů a zároveň mají pro servis svých zákazníků minimálně 5 a více lidí v terénu. Služba je stavěna jako platforma, která dokáže integrovat nejen vstupy od lidí, ale současně chybová hlášení ze smart přístrojů. Projekt Fixatio nasadil svou aplikaci přímo na Univerzitě Pardubice, která se stala pilotním subjektem testujícím technologické řešení. Kromě Univerzity Pardubice a několika dalších firem je řešení implementováno také na univerzitě v Plzni a zájem projevily univerzity v Bratislavě a Ostravě. Před vypuknutím COVID-19 ve spolupráci s CzechTrade se podařilo oslovit první zákazníky v Bukurešti.

PINKubační program je 6–9 měsíční program, který začínajícím podnikatelům a firmám poskytne know-how, zázemí a kontakty pro úspěšný start a získání prvních zákazníků a investorů. Pod odborným vedením mohou startupy ověřit a doladit podnikatelský nápad, založit firmu, vybudovat první verzi produktu a získat první platící zákazníky. Program je určen začínajícím nebo budoucím podnikatelům s inovativním nápadem, prototypem, technologií, vynálezem nebo čímkoli, co má potenciál vyřešit problém skupiny zákazníků a přinést jim hodnotu, za kterou budou ochotni platit.

Firma Adaptine s.r.o. se svým projektem Fixatio splnila podmínky přijetí do PINKubačního programu, a to zejména svým pozitivním dopadem projektu na území Pardubického kraje, inovativním nápadem s potenciálem škálování, unikátním know-how a zpracováním projektu. Je to zajímavý projekt s opravdovým potenciálem a se těším až začne naše spolupráce.“ uvedl ředitel P-PINK Richard Červenka k přijetí startupu do inkubátoru.

 

Tvůrci projektu Fixatio (zleva): Martin Ryšavý, Jaromír Krotký, Petr Škoda

0 0 votes
Article Rating
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x