Sen o vlastní značce. Stačilo pár věcí správně poskládat

Žádné zbytečné obaly, hromady plastů. Kousek od pardubického Matičního jezera najdete tak trochu jiný obchod. Potraviny, drogerie a další zboží se tam prodává postaru. Zákazník si ho odnese v tom, co si sám přinesl. I dobrý nápad ale potřeboval trochu pošťouchnout dopředu.

Koloniál beZobalka byl první svého druhu v Pardubicích. Před třemi lety si ho vymyslely kamarádky Kamila Skalecká a Kateřina Boráňová. Plní si tak sen o tom, že se lidé budou chovat k přírodě trochu líp. Každý může začít u sebe. „Obě máme děti, a i kvůli nim se snažíme přispět podle svých sil k ochraně přírody, nepodporovat produkci zbytečných odpadů,“ popisují svoji cestu majitelky obchodu.

NAKUPUJÍ HLAVNĚ OČI

Prodejna si postupně našla svoje zákazníky. Majitelky ale cítily, že mají na víc. Že by bezobalová filozofie a důraz na regionální produkty mohly zajímat nové klienty. K tomu ale musíte být vidět.

P-PINK, Pardubický podnikatelský inkubátor, jim s tím pomohl. Změnil se vzhled prodejny, pro kterou je typická jednoduchost, vzdušnost a důraz na přírodní materiály. Zákazník se tak snadno zorientuje a cítí se při nákupu dobře. „Mohly jsme si dovolit služby profesionální interiérové designérky. Absolvovala jsem i školení o produktové fotografii a to mi pomáhá při prezentaci našeho obchodu,“ říká Kamila Skalecká.

PŘÍBĚH JAKO INSPIRACE

Jednou úspěšnou značkou ale nic nekončí. Stopu P-PINK najdete u řady dalších příběhů, ať už to jsou zdravé sladkosti, originální kavárna nebo třeba aplikace pro správu nemovitostí. Všechny můžou inspirovat, ať už podnikáte, nebo ještě sbíráte odvahu se do svého byznysu pustit.

P-PINK vám pomůže s úplnými začátky. Třeba při sestavení vlastního obchodního plánu. Zjistit, jaké jsou šance na úspěch. S čím počítat při rozjezdu webu nebo e-shopu. A dokáže sehnat odpovědi na otázky, kterým se na začátku nevyhnete.

Jsme tady i pro ty, kterým se start značky povedl. Pomůžeme s propagací a strategií, jak dál. Aby rostla a sílila. Pojmenovat, co je potřeba vylepšit. Abyste našli směr, kam se posunout.

P-PINK umí být užitečný i pro zkušené podnikatele. Firmy v regionu potřebují vědět, co se zrovna děje, nebo chystá. Jejich rozvoj může ovlivnit cokoli. Nové dopravní stavby. Rozvojové plochy, které se ve městech připravují.

Přijďte s námi mluvit o tom, co byste chtěli změnit. Ukázat na věci, které Vaše podnikání limitují. Nebo načerpat zkušenosti od ostatních. Setkání mezi podnikatelskou sférou a místními politiky, které se uskuteční za podpory amerického grantu CIPE, se můžete zúčastnit už 7. září v P-PINK v Pardubicích.

0 0 votes
Article Rating
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x