Start-up: od nápadu po platící zákazníky

Studenti se naučí jak nastartovat podnikání v novém předmětu Univerzity Pardubic

Univerzita Pardubice nabídne v zimním semestru akademického roku 2018/2019 svým studentům předmět s názvem Start-up: od nápadu po platící zákazníky, který bude dostupný pro Fakultu elektrotechniky a informatiky, Fakultu ekonomicko-správní a Dopravní fakultu Jana Pernera. Předmět je určen pro všechny studenty, kteří uvažují o svém životu v širším měřítku a snaží se dívat za horizont svého studia a myslet, jak se říká trochu dopředu.

Rozjezd vlastního podnikání je totiž naprosto ideální spustit již během studia na vysoké škole, kdy má člověk relativně dostatek času věnovat se jak svým studentským povinnostem, tak i budování základů vlastního podniku, který se po ukončení studia stane plnohodnotným živobytím. Navíc pokud člověk začne studovat již během studia, je přechod ze „studentského“ života do toho pracovního zcela hladký a bezproblémový, protože vlastně nedělá nic jiného než to, co již stejně dělal během studia.

Možná si i Vy říkáte, že byste chtěli začít budovat vlastní podnik a chytit tak život pevně do svých rukou. Nebo třeba si jen nekonečně dlouho hrajete s myšlenkou, že chcete to tajemné podnikání alespoň zkusit. Máte skvělý a životaschopný nápad na nový produkt, který udělá díru do světa a změní ho zcela k nepoznání? Nebo chcete poskytovat lidem službu, která bude dělat jejich život lepší a snadnější a Vás bude tato služba bavit a naplňovat štěstím? Chcete mít kontrolu nad svým životem, kdy jediný, kdo bude dělat důležitá rozhodnutí o Vašem životě budete jen a pouze Vy? Toužíte po úspěchu a finanční nezávislosti nebo životní svobodě? Pokud Vás trápí tyto otázky, tak vězte, že Vám předmět Start-up: od nápadu po platící zákazníky může poskytnout adekvátní odpovědi.

Místo receptů na zaručený úspěch Vám naši mentoři – kteří jsou mimochodem zkušení, a hlavně úspěšní podnikatelé s mnohaletými zkušenostmi z různých oborů – budou představovat jednotlivé vývojové fáze začínající společnosti, logiku počátečního financování a principů investic a v neposlední řadě také vědecké poznatky o motivaci, návycích a dalších zásadních aspektech pro podnikání. Všechny představené tematické okruhy budou podloženy bohatými zkušenostmi přednášejících, takže se můžete těšit na fakta ze skutečných byznysů a plejádu cenných informací z podnikatelského života.

Zbavte se strachu a začněte podnikat. Pokud nemáte strach, ale jenom přešlapujete, než uděláte první krok, tak na nic už nečekejte a udělejte ho. Jestli jste ten krok už udělali, ale začínáte o sobě nebo o svém podnikatelském záměru z jakéhokoliv důvodu pochybovat, tak s tím hned přestaňte. Buď to funguje nebo to nefunguje. Pokud to nefunguje tak hledejte různé cesty a nevzdávejte to. A nakonec to, že se během cesty někdy někoho zeptáte na další směr, není žádná ostuda. Ba naopak.

Zlepšete svůj život. Budujte svou budoucnost už nyní. Vaše budoucí já Vám jednou poděkuje. A hlavně, v konečném důsledku nemáte co ztratit.

 

Neváhejte a zapište si předmět ve STAGu. Bude to stát za to.

 

Těšíme se na Vás.

Tým P-PINK

Váš komentář

avatar