Káva do kapsy

Rok 2011

Kdysi dávno, tam někde hluboko, daleko na Moravě, si jeden obyčejný kluk obsadil garáž a začal stloukat dřeva dohromady. Při bakalářském studiu si během 3 let začal stavět KoloKavárnu.

 

Rok 2014

Když po mnoha pokusech Kavárna skutečně začala fungovat bez větších obtíží, spojil své síly s Monikou a přivezl své dílo do Pardubic. A tak to celé začalo, pokračuje dál a roste. KoloKavárny se dál rozvíjejí a my s nimi.

 

Rok 2015

Protože celá naše kavárenská parta, všichni rádi cestujeme, rádi zkoušíme nové věci, ochutnáváme kávy, espressa, mléka, kombinace, všude tam, kde jen nám to příležitost dovolí. Přivážíme si inspiraci ze všech koutů světa. Učíme se, vzděláváme se a hledáme, co nám chutná a jako správný „kafe“ nakopne. A ne pokaždé se setkáme s dobrým zážitkem.

Jistota dobré kávy nám tak začala dost chybět. Především tam, kde není možné s sebou do baťůžku zabalit celý arzenál na domácí přípravu kávy.

Proto jsme začali hledat nějakou alternativu.

Inspiraci jsme získali ve Vietnamu, kde nám poprvé připravili kávu přes speciální filtr. Od té doby jsme si tento filtr zamilovali a začali si chystat naši kávu všude tam, kde nás příprava kávy spíše mrzela nebo jsme se odmítli spokojit s kávou rozpustnou.

 

Rok 2016

Začali jsme připravovat naši kávu „Na Cesty“ i pro naše zákazníky. Postupně jsme ji přejmenovali na Kavá do Kapsy. To ji vystihuje nejlépe.

 

Rok 2019

Všechny části výroby provádíme sami a máme je tak dokonale pod dohledem. Víme tak naprosto přesně, co se s kávou po celou dobu děje, aby byla co nejlepší. Zabýváme se samotným výběrem kávových zrn, jejich odrůd, na jaký stupeň zrna upražit, jak jemno upraženou kávu pomlýt.

Tento výběr můžete ochutnat u nás v e-shopu.

Některé kávy jsou stálice, některé průběžně obměňujeme dle aktuální sklizně na farmách a našich aktuálních chutí.

Naším cílem je přivést vám do života maličkosti, které vám ten den přetočí vzhůru nohama a zlepší náladu. A to máme nejradši 🙂

 

Rok 2020

Z Kávy do kapsy se stává plně fungující eshop. Koronavirová krize spíše online službám prospěla a Káva do kapsy nebyla výjimkou. Dodáváme do několika jiných eshopů a obchůdků. Vylepšujeme výrobu, zvětšujeme tým a celkově rozšiřujeme náš záběr.

Plány do budoucna

Chystáme se na velkovýrobu a distribuci do větších obchodních řetězců, chceme dodávat Kávu do kapsy obchodům, hotelům a všude tam, kde bude o ni zájem. Chceme se stát jedničkou s cestovní kávou ve Střední Evropě

Více informací o produktu je na stránkách https://www.kavadokapsy.cz/

Název projektu: Káva do kapsy
Tým: Monika Brethová, Matěj Machač