Doppie Coffee

„Světem cestuj, pozoruj, uč se a informuj o tom.“ (Antoine de Saint-Exupéry). Tímto životním motem se řídím v první pojízdné kavárně Doppie Coffee v Česku. Během svých studií na Vysokém učení technickém v Brně jsem cestoval po Evropě a vyhledával neobvyklé způsoby prodeje kávy.

Poprvé jsem mobilní kavárny viděl v Holandsku a od té doby jsem od toho neodtrhnul oči. Ať už z karavanu nebo ze stánku, z kola nebo z auta, všechny. Cestoval jsem, navštěvoval a pozoroval všemožné druhy a typy. Po dvou letech třídění myšlenek a návrhů jsem se rozhodl sestavil vlastní mobilní kavárnu. Chtěl jsem udělat něco jedinečného, něco abnormálně estetického, co se bude lehce používat a okouzlovat své okolí. Důležité bylo, aby celý provoz zvládl obhospodařovat vždy jeden člověk bez cizí pomoci.

Po třech letech konstruování vznikl první prototyp pojízdné kavárna Doppie Coffee. Nebyl to lehký vývoj. A ani levný. Utratil jsem za to své celoživotní úspory.

Dnes je Doppie Coffee nejdokonalejší a technický nejvyspělejší prodejní zařízení tohoto typu na světě. Řízení je bezpečné a přehledné jako na kole. Vše jde rozložit a přizpůsobit jako v karavanu. Barista má vše po ruce jako za pultem v kavárně. Vzhled je historického rázu a kavárna tak připomíná starožitnost. Vše je přizpůsobeno i do toho nejnepříznivějšího počasí.

Kavárna započala svůj provoz v Pardubicích. Nyní se pokoušíme dostávat do dalších měst v České republice i v zahraničí a pracujeme na strategii pro franchising.

Název projektu: Pojízdná kavárna Doppie Coffee
Zakladatel: Matěj Machač