Podnikatelské inkubátory a akcelerátory. Jak se jim daří během pandemie?

P-PINK: I v dnešní době je možné rozjíždět nové projekty

V rámci mapování situace v podnikatelských inkubátorech a akcelerátorech se Česká spořitelna vyptávala mj. i Pardubického podnikatelského inkubátoru P-PINK, jak se mu momentálně daří.

Fungování Pardubického podnikatelského inkubátoru se téměř nezměnilo, jen se většina aktivit přesunula do online prostředí. P-PINK dokonce přišel i s novou službou, ještě v březnu minulého roku nabídnul takzvanou Podnikatelskou pohotovost obsluhovanou chatbotem. Každý podnikatel, kterého postihla krize, se tak může na P-PINK obrátit a požádat o konzultaci. Pro podnikatele z Pardubického kraje je služba bezplatná.

Pardubický inkubátor stále poskytuje programy pro podnikatele i jednorázové konzultace. „Podnikání je dnes potřeba přizpůsobit současné situaci. V našem inkubátoru je proto možné například požádat o revizi podnikatelského plánu a najít řešení, které zohledňuje dnešní podmínky,“ říká Petra Srdínková, provozní ředitelka P-PINK.

Někteří podnikatelé potřebovali například pomoct s přechodem na prodej přes e-shop. Pardubický inkubátor také přišel s řadou workshopů, které tematicky reagují na aktuální situaci – například Leadership v době krize, Efektivní práce na dálku či Co dělat s obchodem, když se svět zastaví. Podle Petry Srdínkové se nejvíce daří oblasti e-commerce. „I v této době je možné rozjíždět nové projekty, ale vnímám tu určité obavy a zdrženlivost v zakládání nových firem. O to důležitější je mít jasno ve svém podnikatelském záměru, zaměřit se na efektivní plánování a realizaci jednotlivých kroků.

Celý článek dostupný zde.

0 0 vote
Article Rating
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x