Pardubický inkubátor P-PINK nabízí pestrou škálu aktivit na podporu podnikatelů v kraji

V rámci představování inovačních center v ČR pod záštitou CzechStartups je tentokrát na řadě Pardubický podnikatelský inkubátor P-PINK.


Inovační ekosystém napříč celou Českou republikou nabízí startupům a inovativním projektům možnost využívat jejich služeb a programů tak, aby se mohly co nejlépe soustředit na svůj byznys a růst. Připravili jsme si pro vás, naše čtenáře, sérii článků, která vám představí jednotlivé vybrané infrastruktury v jednotlivých krajích po celé ČR. Co dělají? S čím vám mohou pomoci? Jak to u nich funguje? V čem jsou jiní než ostatní? Dnes vám představíme pardubický inkubátor P-PINK, který podporuje začínající podnikatele v kraji už  téměř 3 roky a pomohl desítkám startupům rozvinout jejich byznys.

P-PINK je pardubický podnikatelský inkubátor, který sídlí v historickém centru Pardubic a je jedním z klíčových aktérů podpory startupové scény v kraji. Nabízí zázemí projektům, networkingové akce, virtuální sídlo firmám nebo konferenční prostory i coworking pro podnikatele. Jak sami manažeři inkubátoru říkají, nabízí klientům přípravu na podnikatelský život. A jak víme, život není nikdy lehký. A v tom podnikatelském životě to platí dvojnásob. Cesty jsou spletité a pomocná ruka od zkušených odborníků a mentorů, který má P-PINK ve svém portfoliu, dokáží ve správném čase nasměrovat správným směrem.

Robin Langer, manažer inkubace P-PINK, představuje konkrétní příběhy, kterým pomohli: „Podpořili jsme například projekt FIXATIO zabývající se vývojem IT software, jenž umožňuje firmám a různým organizacím zcela automatizovat proces kontroly provozu a závad zařízení v nemovitostech. FIXATIO jsme aktivně podpořili ve fázi proof of concept a následně jsme jim pomohli oslovit relevantní investory. Dále jsme pomohli startupu Poopeek, což je aplikace řešící pořádání eventů a smluvní vztahy mezi pořadatelem eventu a hudebním interpretem. Projekt Poopeek jsme podpořili v budování firemní architektury a nastavování obchodní strategie“.

Inkubátor má velkou podporu od svých zakladatelů města Pardubice a samotného Pardubického kraje a pojí je spolupráce hned s několika důležitými partnery v regionu jako je CzechInvestHospodářská komora nebo Univerzita Pardubice, která ročně nabízí stovky potenciálních podnikatelů.

Petra Srdínková, provozní ředitelka P-PINK, upřesňuje programy, které nabízí: „Startupům a podnikatelům nabízíme  programy podpory pod názvy odPINKni se a PINKubační program. Program odPINKni běží každý rok od března do listopadu  a  je otevřen pro každého podnikatele, ať už se nachází teprve na začátku podnikání nebo řeší pouze nějaký dílčí problém ve svém zavedeném byznyse (typově se jedná o problémy z oblastí marketingu, práva, obchodu, firemních procesů atd.). PINKubační program je určen pro inovativní projekty s přidanou hodnotou (typově pro technologické startupy), Podpořený projekt v tomto programu dostane k ruce svého hlavního mentora, který projektu pomáhá dosáhnout vytyčené cíle (např. dokončení funkčního prototypu nebo získání prvních platících zákazníků). PINKubační program trvá v rozmezí 6 – 9 měsíců dle stanovených cílů podpořeného projektu. Ať se na nás podnikatel obrátí s jakýkoliv problémem a potřebou ve svém byznyse, v P-PINK se vždy setká s přátelským a individuálním přístupem.“

Pokud hledáte zázemí pro svůj projekt v Pardubickém kraji, pak P-PINK je ideální kotviště pro vaše nápady.

 

Celý článek k přečtení zde.

0 0 votes
Article Rating
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x