Lean Canvas aneb webinář „Nakresli to“ běží v rámci Akademii začínajícího podnikání v roce 2021

Víte, co chcete prodávat, komu to budete nabízet a jakým kanálem to k němu dostanete?

 

Jakmile si budoucí podnikatel ujasní, jaký podnikatelský nápad se mu líbí, tak je nutné tento vybraný nápad zasadit do širšího rámce. Vhodným způsobem, jak to udělat je zkrátka a jednoduše ten samotný nápad nakreslit. Vizualizace doposud abstraktního nápadu pomůže vidět ho v širších souvislostech. K tvorbě vizualizace může posloužit například nástroj Lean Canvas.

 

Podstatou nástroje Lean Canvas je vztah problém-řešení, přičemž vychází z předpokladu, že pokud najdeme u zákazníků dostatečně silný problém, který dokážeme vyřešit, zvyšujeme pravděpodobnost úspěchu našeho nápadu.

 

Lean Canvas je stručný, snadný a přehledný nástroj, který popisuje podstatu Vašeho podnikatelského nápadu a umožňuje ho představit komukoliv během několika minut. Konzultace s odborníky, u kterých Vás zajímá jejich názor, probíhají mnohem efektivněji, když máte připraveno jasné a rychlé vysvětlení o co ve vašem podnikání jde. To je také důvodem, proč je Lean Canvas velice populární mezi globálními startupy a investory.

 

Na webináři se budeme zabývat odpověďmi na otázky:

  • Jaký problém můj podnikatelský nápad řeší a jaké k tomuto problému nabízí řešení?
  • Proč by zákazníci měli nakupovat u mě, a ne u konkurence?
  • Kdo je můj typický zákazník?
  • Jaké budu mít náklady a jaké budu mít příjmy?

 

Webinář proběhne přes online nástroj Zoom dne 24. 2. 2021. od 15:00 a povede ho Robin Langer, manažer inkubace v P-PINK.

Odkaz na webinář Vám přijde jeden den před konáním akce.

Přihlaste se na: http://bit.ly/azp-nakresli-to-1-2021

 

Akademie začínajícího podnikání je určena pro všechny zájemce o podnikání, kteří se nachází na pomyslném startu vlastního podnikání. Smyslem této Akademie je seznámit začínající podnikatele s důležitými tématy, která jsou mnohdy na samotném počátku bohužel podceňována. Jedná se především o práci s vlastním podnikatelským nápadem a vůbec zamyšlení se nad způsobem, jak takový vhodný podnikatelský nápad nalézt. Dále se účastníci Akademie seznámí s metodou, jak o svém podnikatelském nápadu přemýšlet v širších souvislost (s ohledem na zákazníky, cenotvorbu, distribuční kanály atd.) V neposlední řadě se Akademie bude věnovat také byznys plánu a jeho tvorbě.

Akademie začínajícího podnikání bude v prvním čtvrtletí roku 2021 probíhat každý měsíc vždy 4. středu v měsíci. Konkrétně se jedná o tyto datumy:

1) Vymysli to aneb Generátor nápadů – středa 27. 1. 2021 v 15:00

2) Nakresli to aneb Lean Canvas – středa 24. 2. 2021 od 15:00

3) Spočítej to aneb Byznys plán – středa 24. 3. 2021 od 15:00

 

0 0 votes
Article Rating
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x