Zdroj: https://3dpt.cz/

Krajské naděje na vzestupu – Studentská firma 3DT Print

Naše JA (Junior Achievement) studentská firma 3DT Print (3DPT), kterou založili studenti 3. ročníku VOŠ a SŠ technická Česká Třebová oboru IT, se zabývá 3D tiskem a zaměřuje se na modely postaviček. Momentálně nabízíme model filmové postavičky Groot z filmu Strážci Galaxie, a také tzv. Litophane, speciálně vytištěnou fotografii 3D tiskárnou viditelnou podsvícením, k dispozici na našich webových stránkách www.3dpt.cz.

 

Zúčastnili jsme se soutěže JA Top Logo, která poskytuje studentům příležitost soutěžit v oblasti grafického designu a produkce reklamního videa své JA Studentské firmy, a umístili se na prvním místě v Pardubickém kraji, a od prosince na druhém místě v Královéhradeckém kraji. Logo vyjadřuje předmět naší firmy, čímž je 3D Tisk. Písmeno T je zkratka pro místo založení firmy, Českou Třebovou.

 

Také jsme zprostředkovali finanční dar pro šestnáctiletou mentálně handicapovanou vrstevnici Verunku v hodnotě 1500 Kč, což jí vystačí na 10 lekcí rehabilitace hipoterapií, a darovali jsme jí náš výrobek.

 

Dále se účastníme soutěže SIR (Social Innovation Relay), což je mezinárodní vzdělávací projekt motivující studenty k vymyšlení inovativního podnikatelského řešení konkrétního společenského či sociálního problému, a postoupili jsme do finále mezi 10 nejlepších firem.

 

Pardubický podnikatelský inkubátor (P-PINK) podporuje podnikavost středoškolských studentů, a proto jsme rádi, že tento projekt vznikl a dále se rozvíjí. Měli jsme možnost hodnotit firmu 3DT Print v rámci soutěže JA EXPO, kde nás tento projekt velmi zaujal. Věříme, že se firmě bude dařit nadále, třeba i s pomocí od P-PINK.

0 0 votes
Article Rating
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x