Co je Pardubický inkubátor a pro koho je určen?

Dne 23.11.2017 schválili zastupitelé města Pardubic podporu projektu P-PINK, podnikatelského inkubátoru, který podporuje vznik nových podnikatelských aktivit poskytnutím zázemí a poradenských aktivit od zkušených mentorů z oboru. Projekt byl již prezentován týmem P-PINK na dvou středních školách, přímo studentům, kteří mohou být podnikatelskou budoucností našeho kraje.

Jak přivést jednoduchý podnikatelský nápad k životu a úspěšně se představit investorům?

Tým P-PINK ve složení Jiří Janků a Petra Srdínková přijali pozvání a přijeli představit nově vznikající inkubátor na konferenci, kde se sešly všechny obchodní školy Pardubického a Hradeckého kraje s názvem „Škola a podnikání“. Studenti měli možnost zúčastnit se workshopu, kde si vyzkoušeli brainstorming v oblasti podnikatelských nápadů. Své prvotní myšlenky postupně zpracovávali do podoby, ve které je představili svému publiku, fiktivním investorům. Ani učitelé a zástupci vedení škol nepřišli zkrátka a mohli si vyslechnout poutavou prezentaci o nově vznikajícím inkubátoru a možnostech, které nabízí jejich studentům.

V rámci akce došlo také na setkání s mladou talentovanou studentkou, Lucií Částkovou, která se úspěšně zúčastnila podnikatelské soutěže pro studenty se svým výrobkem – hrou Olé pro nevidomé i zdravé hráče, s cílem propojit světy zdravých a hendikepovaných lidí v jeden celek. Studentka konzultovala svůj produkt a jeho další možné využití s mentorem Jiřím Janků, který jí nastínil, kam dále směřovat své podnikání.

Jak se nechat inspirovat a naučit se ze zkušeností druhých?

Zástupce týmu P-PINK, pan Jiří Janků, přijel představit nově vznikající podnikatelský inkubátor na besedu, která je součástí programu „Můžeš podnikat“. Cílem bylo, krom představení podpory v Pardubicích, také motivovat studenty k podnikavosti a inspirovat je vlastními podnikatelskými příběhy. Studentům byly přiblíženy potíže, se kterými se bylo třeba poprat v začátcích podnikání a neleknout se. Následně se diskutovalo o klíčových vlastnostech začínajícího podnikatele. V závěru besedy byl studentům představen Pardubický inkubátor P-PINK s možnostmi, které jim nabízí.

0 0 votes
Article Rating
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x