Byznys plán aneb webinář „Spočítej to“ běží v rámci Akademii začínajícího podnikání v roce 2021

Máte pro svoje podnikání časový plán a jak daleko ho máte naplánovaný?

 

Poslední webinář v rámci Akademie začínajícího podnikání se podívá blíže na jeden z nejdůležitějších aspektů při zahájení vlastního podnikání, a to na samotný byznys plán. Byznys plánu se mnohdy začínající podnikatelé bojí, protože je bůhvíproč rozšířený mýtus, že takový byznys plán musí být složitý, vizuálně překombinovaný a ideálně to musí být zcela nepřehledná excelová tabulka. A proto tvorbu takového dokumentu odkládají, protože se bez něho vlastně obejdou. Ano to je jistě pravda. Také je pravda, že lze po moři plout bez mapy, kompasu a bez znalosti základů astronavigace. Byznys plán se tvoří proto, aby byl pro podnikatele navigačním mechanismem. Nemusí být nikterak komplikovaný a může to být pouhá jedna A4 textu. Forma není důležitá, protože záleží na obsahu. Jenom díky byznys plánu lze zdatně kormidlovat v divokých vodách podnikatelského světa.

 

Ať už má byznys plán jakoukoliv podobu je dobré ho mít vytvořen hned na začátku podnikání, aby bylo hned jasno, zda je v podnikání vše, jak má být. A pokud je něco v nepořádku, tak díky byznys plánu o tom má podnikatel informaci prakticky okamžitě. Byznys plán měří vitalitu podnikatelského záměru, a proto by měl být neodmyslitelnou součástí podnikatelského inventáře.

 

Na webináři se budeme zabývat odpověďmi na otázky:

  • Jak přemýšlet o byznys plánu a jak ho prezentovat?
  • Co všechno by měl byznys plán obsahovat a jak by měl vypadat?

 

Webinář proběhne přes online nástroj Zoom dne 24. 3. 2021. od 15:00 a povede ho Robin Langer, manažer inkubace v P-PINK.

Odkaz na webinář Vám přijde jeden den před konáním akce.

Přihlaste se na: http://bit.ly/azp-spocitej-to-1-2021

 

Akademie začínajícího podnikání je určena pro všechny zájemce o podnikání, kteří se nachází na pomyslném startu vlastního podnikání. Smyslem této Akademie je seznámit začínající podnikatele s důležitými tématy, která jsou mnohdy na samotném počátku bohužel podceňována. Jedná se především o práci s vlastním podnikatelským nápadem a vůbec zamyšlení se nad způsobem, jak takový vhodný podnikatelský nápad nalézt. Dále se účastníci Akademie seznámí s metodou, jak o svém podnikatelském nápadu přemýšlet v širších souvislost (s ohledem na zákazníky, cenotvorbu, distribuční kanály atd.) V neposlední řadě se Akademie bude věnovat také byznys plánu a jeho tvorbě.

Akademie začínajícího podnikání bude v prvním čtvrtletí roku 2021 probíhat každý měsíc vždy 4. středu v měsíci. Konkrétně se jedná o tyto datumy:

1) Vymysli to aneb Generátor nápadů – středa 27. 1. 2021 v 15:00

2) Nakresli to aneb Lean Canvas – středa 24. 2. 2021 od 15:00

3) Spočítej to aneb Byznys plán – středa 24. 3. 2021 od 15:00

 

Nestihli jste nějaký webinář z Akademie začínajícího podnikání? Napište nám na info@p-pink.cz a my Vám pošleme záznam.

0 0 vote
Article Rating
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x