Jak financovat podnikání, nejen z evropských fondů

Už jste si někdy položili otázku, kde máte získat finance pro svůj projekt? Přesně na tuhle otázku najdete odpověď na akci JAK FINANCOVAT PODNIKÁNÍ, NEJEN Z EVROPSKÝCH FONDŮ. Najdete zde celkem 27 subjektů, které jsou rozděleny do tří skupin: DOTACE PRO PODNIKATELE, PODNIKATELSKÁ PŮJČKA/INVESTICE a PORADENSTVÍ K PODNIKÁNÍ. Takže z akce odejdete s tím, že budete vědět, jaké možnosti financování svého projektu máte.

Kde? V Kongresovém centru Pardubice (Atrium palác, 3. podlaží), Masarykovo nám. 2799

Kdy? Středa 6.11.2019 od 10 do 13 hodin

 

Seznam subjektů v sekci dotace pro podnikatele:

API – Agentura pro podnikání a inovace

TA ČR – Technologická agentura České republiky

ÚŘAD PRÁCE

SF ŽP – Státní fond životního prostředí

OPZ – Operační program Zaměstnanost

Komunitární programy

ITI – integrované územní investice

Pardubický kraj (Smart akcelerátor)

PRV  – program rozvoje venkova

Regionální stálá konference

MAS – místní akční skupiny

MPSV dětské skupiny – ministerstvo práce a sociálních věcí

 

Seznam subjektů v sekci podnikatelská půjčka/investice:

ČMZRB – Národní rozvojová banka ČR

Moneta Money Bank

Lighthouse Ventures

CzechInvest – Agentura pro podporu podnikání a investic

ČSOB

Raiffeisenbank

Komerční banka

 

Seznam subjektů v sekci poradenství k podnikání:

P-PINK – Pardubický podnikatelský inkubátor

Eurocentrum

Europe Direct

EEN – Enterprise Europe Network

RRA Pk – Regionální rozvojová agentura Pardubického kraje

CzechTrade – Česká agentura na podporu obchodu

Podnikavé ženy – Spolek Podnikavé ženy z Pardubického kraje

KHK Pk – Krajská hospodářská komora Pardubického kraje

 

Registrujte se na akci zde: http://bit.ly/jak-financovat-podnikani

 

České bedýnky v Číně. I takto pomáhá podnikatelům Pardubický podnikatelský inkubátor.

Pardubice, 16. 9 .2019 – Pardubický startup České bedýnky navštívil na konci letních prázdnin světový veletrh NorthAsia Expo v čínském městě Changchun, kde firma několik dní prezentovala svoje produkty a regionální lahůdky české provenience. Za podpory Pardubického podnikatelského inkubátoru (P-PINK), který je mj. zřizovaný Pardubickým krajem a městem Pardubice se České bedýnky vydaly na náročnou obchodní pouť do geograficky a kulturně vzdálené země, aby zde nalezly nové obchodní příležitosti, partnery a zákazníky.

Šance prezentovat svůj byznys na Dálném východě se pochopitelně nenabízí každý den. Toho si byla plně vědoma majitelka Českých bedýnek, Eva Urbanová, když se rozhodovala o tom, zda má cestu do Číny podniknout. Jedním z klíčových faktorů pro rozhodnutí o absolvování obchodní cesty byla skutečnost, že majitelku Českých bedýnek na její cestě podpoří svou přítomností její dlouhodobý mentor Jirka Janků, zkušený podnikatel, investor a mentor P-PINK, se kterým Eva Urbanová pravidelně spolupracuje v rámci jejího působení v programu „odPINKni se“, jenž je mj. určen pro začínající či zavedené podnikatele potřebující pomoc s vlastním podnikáním.

České bedýnky s.r.o. nabízejí svým zákazníkům výběr z těch nejlepších a nejkvalitnějších regionálních výrobků a lahůdek, které jsou baleny do voňavých, bytelných, ale přesto stylových bedýnek. Na tyto bedýnky je možné dle přání zákazníka gravírovací metodou vypálit jakékoliv logo firmy nebo třeba hezké věnování v podobě textu, který může být do bedýnky vypálen v jakémkoliv jazyce. „To byla ostatně jedna z prvních otázek čínských zájemců o České bedýnky, zda lze do hladkého dřeva gravírovat také v čínském znakovém jazyce.“ dodává s úsměvem majitelka Českých bedýnek Eva Urbanová.

Nejednalo se o první spolupráci mezi P-PINK a Evou Urbanovou, respektive Českými bedýnkami, protože již na začátku roku 2019 došlo k historickému momentu, kdy jako první podnikatelský projekt vstoupily České bedýnky do nově vzniklého programu „odPINKni se“ určeného pro podporu podnikatelů všeho druhu. Od vstupu do zmíněného programu ušly České bedýnky naprosto fantastickou cestu plnou emocí, úspěchů, nových zkušeností, a především kontinuálního rozkvětu, jehož plynulým vyústěním byla obchodní cesta do ekonomicky dynamické Číny – i takto daleko dokáže Pardubický podnikatelský inkubátor odpinknout své klienty. „Právě firma České bedýnky s.r.o. je důkazem par excellence, že není malých podnikatelských nápadů a snů, je pouze malých snah tyto nápady a sny realizovat.“ komentuje mentor P-PINK Jiří Janků.

Českou delegaci na světovém veletrhu v Changchunu tvořila kromě zmíněných Českých bedýnek, mentora P-PINK Jirky Janků také delegace Krajské hospodářské komory Pardubického kraje, která propůjčila celé výpravě institucionální záštitu.

Kontakt:

Robin Langer (manažer inkubace P-PINK), Email: robin.langer@p-pink, Tel: + 420 773 072 728,

www.p-pink.czfb: ppink

 

Stárnutí populace

jako hrozba nebo příležitost?

 

Bude se jednat o ŽIVÝ PŘENOS do P-PINK.

 

Michaela Stachová vystudovala Mezinárodní vztahy na Karlově univerzitě. Do neziskového sektoru vstoupila v Diakonii ČCE, kde ve Středisku humanitární spolupráce vedla PR a fundraising. Informovala o projektech v Asii, na Blízkém Východě i v Africe a sama několik projektů navštívila. Od roku 2017 je ředitelkou Nadace Krása pomoci, která se zaměřuje na pomoc seniorům v České republice. Od jejího nástupu nadace přidala ke své činnosti projekt Zlatá práce, který se zaměřuje na pomoc lidem 50+ na trhu práce, a započala rozšíření projektu Doma bez obav do dalších měst mimo Prahu.

Taťána: Předsedkyně správní rady a zakladatelka Nadace Krása pomoci; influencerka a aktivistka; česká topmodelka; jediná světová vítězka Miss World z ČR a SDGs ambasadorka OSN Je mezinárodně známá osobnost a jediná Miss World, která se kontinuálně již 11 let zabývá pomocí seniorům a zvyšování povědomí o stárnutí populace a demografických změnách. I díky tomu byla označena v roce 2012 mezinárodní organizací World Network of Young Leaders and Entrepreneurs (WNYLE) jako mezinárodní leader mladé generace. V roce 2014 byla zařazena do prestižního žebříčku mladých osobností Forbes “30 pod 30”. V roce 2017 o ní vznikl dokument z cyklu GEN – Galerie Elity Národa. Od roku 2017 je SDGs ambasadorkou – věnuje svůj čas propagaci Cílů udržitelného rozvoje a reprezentuje ČR na různých akcích konaných pod záštitou OSN.

O BRAIN&BREAKFAST

Brain&Breakfast primárně vznikly právě proto, abychom se od sebe vzájemně inspirovali. Abychom si ukázali nové obzory a představili si odvětví a myšlenky, které by se k nám jinak třeba vůbec nedostaly. Jsou také možností potkat se a promluvit si s lidmi se silným příběhem a v neposlední řadě se propojovat navzájem. Snídaně se konají jednou za měsíc.

 

Přednáška Stárnutí populace bude vysílána do P-PINK prostřednictvím živého přenosu, který proběhne ve čtvrtek 17. 10. 2019 od 8:30.

 

VSTUP A REGISTRACE

Přihlaste se zdarma na http://bit.ly/Starnuti-populace

Těšíme se!

Staráme se o sebe.

V rámci cyklu Akademie začínajícího podnikání se uskuteční další tématická přednáška, která se zaměří především na podnikateli velmi přehlíženou oblast – odpočinek, regeneraci a péči o vlastní tělo a mysl. Venkovní počasí každý den zkouší připravenost naší imunity a proto je vhodná doba trochu se zamyslet nad tím, jak chránit naše fyzické a dušení zdraví během urputného pracovního nasazení.

Harmonogram přednášky:

 • představení činnosti lektora Tomáše Urbana (více info o lektorovi zde),
 • co je zdraví, co je nemoc,
 • vliv dnešní doby – bilanční TM,
 • základní princip energetických polí,
 • REGENERACE
  • odkyselení
  • téma spánku (vliv geopatogenních zón, wi-fi, 5G apod.)
  • hořčík aspol.
 • TIPY
  • spokojený život
  • efektivní hubnutí
  • podpora pohybového aparátu
  • podpora imunity – lymfatického systému
  • podpora pracovního výkonu
  • “meditace za chodu”
  • doporučená literatura
 • případné dotazy

 

Registrujte se zde.

Produktový management – jak vytvářet a udržovat konkurenceschopný produkt.

Není to tak dlouho, co práce produktového manažera byla o kompletaci dat z trhu, vytváření zadání na rozvoj nebo tvorbu produktu a předávání hotového produktu marketingovému nebo obchodnímu oddělení. V mnoha společnostech vytvářejících softwarové nebo reálné produkty tato pozice dokonce chyběla. A není náhodou, že absence této pozice dostala nejednu z těchto firem do velkých problémů.

Prací současného produktového manažera je načrtnout dlouhodobou cestu vývoje a inovace produktu a vytvářet fungující prostředí pro všechny, kteří se na vývoji produktu podílejí, včetně zákazníků, jejichž pohled se aktuálně dostává do popředí.

Na workshopu se dozvíte:

 • Jaké fáze má návrh a inovace produktu.
 • Jaké jsou nejnovější metody produktového managementu.
 • Jak získávat data a podklady k inovacím stávajícího produktu.
 • Jak začít a úspěšně dokončit zcela nový produkt.

Lektor:

 Viktor Kustein, Head of Product Feedyou

 Už během studií na Právnické fakultě Masarykovy univerzity založil Viktor Kustein společně s kolegy GrowJOB Institute. Jako konzultant se podílel na změně desítek českých firem a některým pomáhal expandovat do zahraničí, zejména do německy mluvících zemí. Při business konzultacích pomáhal firmám ujasnit si a komunikovat jejich firemní vize a hodnoty. Spolupracoval s firmami jako ČSOB, Česká spořitelna, LEO Express, Invia nebo Mall. Po 10 letech přijal místo Head of HR v investiční skupině Rockaway Capital Jakuba Havrlanta a loni se po 4 letech přesunul zpět do rodných Pardubic, kde nastoupil jako Head of Product ve Feedyou, pardubické firmě zaměřující se na vývoj komunikačních robotů a umělé inteligence.

Vstupné zdarma.

Registrujte se zde.

Krysí závod is over.

Přichází učící se organizace.

 

Bude se jednat o ŽIVÝ PŘENOS do P-PINK.

 

Na příkladu českého vzdělávacího systému si ukážeme, proč je systémový přístup tak důležitý a proč nestačí nasypat do něj jen více peněz. Na srovnání přírodního jezírka a chemií narvaného bazénu si také názorně ukážeme, v čem jsou učící se organizace vůči svým lidem a svému okolí zodpovědnější a proč na tom ve finále vydělají úplně všichni. Uvidíte, co dělají učící se organizace jinak a co díky tomu získávají.

Medailon
Tomáš Hruda je propagátorem celoživotního svobodného vzdělávání, které je motivované touhou po poznání a nikoliv nutností naplňovat formální požadavky. Je absolventem ekonomie a mezinárodních vztahů na FSV UK. Začínal v CzechInvestu  jako projektový manažer, postupně se vypracoval na pozici generálního ředitele. Čtyři roky také řídil přípravu a spuštění Středoevropského technologického institutu (CEITEC), jednoho z největších výzkumných center v zemi. Oblasti vzdělávání se zabýval i na pozici náměstka ministra pro vysoké školy a výzkum. Nyní se věnuje projektu Education Republic.

O BRAIN&BREAKFAST

Brain&Breakfast primárně vznikly právě proto, abychom se od sebe vzájemně inspirovali. Abychom si ukázali nové obzory a představili si odvětví a myšlenky, které by se k nám jinak třeba vůbec nedostaly. Jsou také možností potkat se a promluvit si s lidmi se silným příběhem a v neposlední řadě se propojovat navzájem. Snídaně se konají jednou za měsíc.

 

Přednáška Krysí závod is over bude vysílána do P-PINK prostřednictvím živého přenosu, který proběhne ve čtvrtek 19. 9. 2019 od 8:30.

 

VSTUP A REGISTRACE

Přihlaste se zdarma na http://bit.ly/krysi-zavod-is-over

Těšíme se!

HODNOTOVÝ LEADERSHIP

ANEB JAK MŮŽE OBYČEJNÁ TOUHA POMÁHAT BÝT SMYSLEM PRÁCE A POKORA ZDROJEM SEBEVĚDOMÍ

 

Bude se jednat o ŽIVÝ PŘENOS do P-PINK.

 

Od skupinky dobrovolníků v kuchyňce Lidových novin k největší nevládní organizaci ve střední Evropě s obratem dvě miliardy korun. Hodnotový základ, legitimita neziskového sektoru, vize, rozhodování, priority, řízení, zdroje a kontrola. Idealismus a optimismus, který dráždí politiky stavící na negaci a proč nechceme být jen poskytovatel služby. Konkrétní příklady z rozhodování a práce Člověka v tísni ve světě i doma a proč není výrazem skutečné Corporate Social Responsibility jen líbivý Corporate Social Marketing.

KDO JE ŠIMON PÁNEK

Šimon Pánek je spoluzakladatelem a výkonným ředitelem společnosti Člověk v tísni, humanitární organizace se sídlem v České republice. Člověk v tísni poskytuje humanitární pomoc a podporu v oblasti lidských práv a občanské společnosti, zejména pak ve státech s autoritářským režimem a v místech konfliktu včetně Čečenska, Balkánu, Běloruska, Ukrajiny a Kuby.

Šimon byl coby studentský aktivista během sametové revoluce v roce 1989 vůdcem několika stávek proti režimu. Působil jako zahraniční specialista pro oblast Balkánu a lidských práv v prezidentské administrativě Václava Havla. Je členem Evropské rady pro zahraniční vztahy (www.ecfr.eu) a zakládajícím členem Rady evropského partnerství pro demokracii (www.eupd.eu.).
Od roku 2004 do roku 2010 byl Šimon předsedou české nevládní rozvojové organizace FoRS (www.fors.cz). Od roku 2011 do roku 2013 působil také jako předseda dozorčí rady Aliance 2015, evropské sítě nevládních organizací (www.alliance2015.org). Od minulého roku je Šimon předsedou nové instituce působící v zemích bývalého Sovětského svazu pod názvem Centrum občanské společnosti Praha (www.praguecivilsociety.org).

Šimon Pánek je nositelem Medaile Za zásluhy České republiky za rok 2002 a Ceny Evropan roku 2003.

O BRAIN&BREAKFAST

Brain&Breakfast primárně vznikly právě proto, abychom se od sebe vzájemně inspirovali. Abychom si ukázali nové obzory a představili si odvětví a myšlenky, které by se k nám jinak třeba vůbec nedostaly. Jsou také možností potkat se a promluvit si s lidmi se silným příběhem a v neposlední řadě se propojovat navzájem. Snídaně se konají jednou za měsíc.

 

Přednáška Hodnotový leadership bude vysílána do P-PINK prostřednictvím živého přenosu, který proběhne ve čtvrtek 22. 8. 2019 od 8:30.

 

VSTUP A REGISTRACE

Přihlaste se zdarma na http://bit.ly/hodnotovy-leadership 

Těšíme se!

Workshop for foreigners living and working in the Pardubice Region.

We would like to invite you to join us for our free Workshop for foreigners living and working in the Pardubice Region.

This workshop aims to help you understand the Czech language and improve your worklife experience in the Czech Republic. We will give you information and practical knowledge on typical scenarios which may occur in daily life.

You can also meet other participants and share your experiences.

 

Registration is now open.

 

Entrance: FREE

Complimentary snacks and refreshments will be offered.

Join us for our workshop in P-PINK, nám. Republiky 2686, Pardubice on Thursday 29th August at 9:30 a.m.

 

Who we are? 

CzechInvest is a state sponsored organization subordinate to the Ministry of Industry and Trade of the Czech Republic. The agency arranges for the Czech Republic both domestic and foreign investments in the areas of manufacturing, business support services and technology centers. It also supports small, medium-sized and innovative start-up companies, the country’s business infrastructure, and innovation. With its regional and foreign offices, CzechInvest operates in all regional capitals in the Czech Republic and in key destinations around the world.

All of CzechInvest’s services are provided free of charge.

Vařte z vody aneb umění Je to fuk jako odrazový můstek

Není to tak dlouho, co jsme vyjukaní vylezli z dělohy a řvali jako protržení.

Jen o pár dekád později tu na sebe v téhle ohromné hře hrajeme, že máme všechno pod kontrolou a přesně víme, co děláme. Protože chceme, aby nás ostatní přijali, respektovali, chceme mít dostatek zdrojů a rozmnožit se. To s sebou přináší velké množství stresu a problematický sebevztah, protože uprostřed toho všeho se krčí malá dušička: Poznají ostatní, že nevím, co dělám? Jsem jediný, kdo si to vymýšlí po cestě? Jak to, že ostatní vypadají tak schopně a opravdově, když z místa, odkud koukám já, se tak vůbec nevnímám? Vzdělávací systém tomu dvakrát nepomohl, protože do nás zasel strach z chyby. Za každé klopýtnutí je stupeň dolů a posměch okolí.

Jenže co když to, jak se cítíte, není osobní prokletí? Co když právě tohle znamená být
člověkem?
Teprve když si připustíte, že právě nevědění, tápání, učení, zkoušení a neustále kroky do prázdna jsou tím, co otevírá stavidla kreativity a dělá život životem, můžete se uklidnit a začít tvořit svobodně, s klidem a radostí. Za každými novými dveřmi, které otevřete, je nejprve temná místnost. Teprve když se v ní nebojíte začít šmátrat, můžete zjistit, že je plná hraček. Prožijte s námi 90 minut aplikované improvizace. Vypravte se na vzrušující cestu proti svým zažitým myšlenkovým vzorcům, že tam venku je nějaké správně. Objevte umění Je to fuk, které vám rozváže ruce a dodá odvahu zkoušet a riskovat. Osvojte si mindset, který je podhoubím pro pokrok a inovace. Odhoďte balvan, že musíte být nejlepší a bezchybní. Konečně jen buďte a nechte se to dít. V byznyse i v uměleckém světě je rozdíl mezi amatéry a profesionály prostý: Profesionálové vědí, že vaří z vody. Amatéři předstírají, že ne.

Jiří Charvát
Vedl jsem tým copywriterů. Pak jsem vykouřil halucinogenní žábu, zjistil, že neexistuju a skutečnost je jenom lunapark, kde si můžu prožít, cokoli chci. Tak teď Škole improvizace navracím lidi k jejich spontaneitě a píšu to, co věřím, že jim uleví. Humor, příběhy, poezii a mind-upy: chytré komediální přednášky, které se snaží skrze slzy smíchu doručit katarzi: „Jé, já v tom nejsem sám/sama?!“ a pomáhají popasovat se se životem obejmutím třeskuté melancholie. Napsal jsem knihy Eskejp: Na útěku z kanceláře podle blogu nominovaného na Magnesii Literu, Qejci: Existenciální sperma komiks a sbírku básní Zase je dneska. Jsem dvojnásobným mistrem České republiky ve slam poetry.

Lukáš Venclík
Píšu a mluvím na veřejnosti, často spatra. 16 let hraju improvizační představení v češtině– s Just! Impro v pražském Švandově divadle i v angličtině – v Brémách, Krakově, Bernu a Paříži. V rámci Školy improvizace jsem odučil desítky workshopů zaměřených na spolupráci, rozbíjení stereotypů a storytelling.

 

Přímý přenos snídaně se uskuteční dne 18. 7. 2019 od 8:00 v P-PINK.

Vstupné zdarma.

Registrace na akci zde.

Jak si vybudovat silnou osobní značku

Co to je branding a jak si vybudovat silnou osobní značku. A proč to vůbec dělat?

Povídat si budeme o tom, jak silný osobní brand vypadá, jak se liší od firemního brandingu, co potřebujete k tomu, abyste si svoji značku vybudovali, k čemu vám to může v podnikání pomoct a proč to není recept na rychlý úspěch, ale i tak to stojí za to se touto cestou vydat.

Vstupné zdarma.

Registrujte se zde.

 

Lektor:

Edita Bízová

úspěšně vybudovala jméno nejen pro své podnikání jako portrétní fotografka, ale výrazně se podílela i na tvorbě brandu malé pardubické firmičky, která vzala Pardubice útokem a překonala očekávání všech – Ve Mlejnech.