Design z různých úhlu pohledu

Design jako účinný marketingový nástroj v podnikání

21. května 2019 | Podnikatelský inkubátor P-PINK
9:00-13:00 hodin | nám. Republiky 2686, 530 02 Pardubice

DESIGN pomáhá. Pomáhá nám lidem být v příjemném a kreativním prostředí doma i v práci. Pomáhá firmám býti o krok napřed, budovat si svůj firemní styl. Pomáhá otevírat dveře novým
náročnějším zákazníkům. Pomáhá při vstupu na zahraniční trhy a k většímu zisku. Ve městech začínají vznikat různá kreativní centra, některé kraje poskytují firmám kreativní vouchery.
Existuje spousta možností, jak se v oblasti designu posouvat a vzdělávat. Zkrátka design muže být cesta pro Váš produkt, stroj, proces, IT prostředí, web, kancelář, domov, město, módní styl,
volný čas a další. Přijďte na kreativní seminář a inspirujte se!

Seminář pořádá Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest v rámci Týdne inovací v CR.
Smart akcelerátor Pardubického kraje, číslo projektu: CZ.02.2.69/0.0/0.0/15_004/0000814.

Účast na semináři je bezplatná.
Registrujte se prosím ZDE, nejpozději do 17. května 2019.

 

Jak přemýšlet o byznys plánu a jak ho prezentovat.

Interaktivní seminář, ve kterém se zaměříme na stěžejní koncept startu každého projektu, podnikatelský/business plán. Bez něj nelze odsouhlasit investici do Vašeho nového projektu v zaměstnání, získat peníze od investorů pro Váš nový start-up nebo říct, jestli vůbec má smysl se do nového podniku pouštět.

Cílem akce není naučit se vytvářet excelové tabulky s finančním plánem, ani složité prezentace nebo rozsáhle dokumenty. Hlavním cílem semináře je pochopit, co je nejdůležitější při vymýšlení, plánování a přípravě strategie Vašeho nového projektu, jaké otázky si položit, a co dělat, když na ně zatím neznáte odpovědi. To vše s ohledem na to, abyste uměli strukturovaně přemýšlet o byznysu a uměli ho odprezentovat Vašim blízkým, budoucím obchodním partnerům, investorům a obecně všem, od kterých budete chtít zpětnou vazbu, radu, financování či jinou pomoc.

Lektor:

Přemysl Rubeš, Bohemia Venture Capital

Podnikatel, investor a vystudovaný matematik s mezinárodními zkušenostmi z analytických i exekutivních postů v korporacích a startupech. V nedávné době založil a vede investiční fond, který buduje a investuje do začínajících technologických firem.

Vstupné zdarma.

Registrujte se zde.

Den pro sociální podnikání

Pardubický kraj ve spolupráci s Ministerstvem práce a sociálních věcí pořádá tzv. Den pro sociální podnikání u příležitosti zřízení poradenského centra pro sociální podniky z Pardubického kraje v prostorách Pardubického podnikatelského inkubátoru (P-PINK).

Na setkání bude představen cíl poradenského centra pro sociální podniky z Pardubického kraje. Zároveň bude na akci nastíněn plán podpory sociálního podnikání v Pardubickém kraji. V neposlední řadě bude uvedena inspirace pro praxi ze sociální podnikání v USA.

Akce se koná v prostorách P-PINK ve čtvrtek 11.4.2019 od 10:00.

Vstupné zdarma.

Registrace zde.

Firemní vize – základ úspěšného podnikání.

Každá převratná a dobrá věc začíná u myšlenky. To platí i pro podnikání. Vědět, proč chci dělat to, co dělám, co tím chci dosahovat a jakým způsobem svou činností chci měnit svět kolem sebe, je základní skill každého podnikatele. Protože úspěšnými podnikateli se stávají ti s nejsilnější myšlenkou, ne ti s největším kapitálem, nejprogresivnějším investorem nebo nejlepším vzděláním.

Na semináři se dozvíte:

 • Co je firemní vize, jak funguje a co všechno ovlivňuje.
 • Firemní vize vs. osobní vize – jak fungují vedle sebe a jak eliminovat jejich konflikt.
 • Jak firemní vizi co nejlépe komunikovat navenek a promítnout ji do svých produktů/služeb.
 • Základy lidského rozhodování při koupi služeb/produktu a jak vize firem toto rozhodování ovlivňují.
 • Jak využít firemní vizi v Employer Brandingu a jak ji využít při motivaci kolegů.
 • Firemní vize a hodnoty jako základ firemní kultury.
 • Teorie Golden Circle od Simona Sinka a jak si podle ní postavit vlastní firemní vizi.
 • Praktické ukázky ze světa i z ČR.

Lektor:

 Viktor Kustein, Head of Product Feedyou

 Už během studií na Právnické fakultě Masarykovy univerzity založil Viktor Kustein společně s kolegy GrowJOB Institute. Jako konzultant se podílel na změně desítek českých firem a některým pomáhal expandovat do zahraničí, zejména do německy mluvících zemí. Při business konzultacích pomáhal firmám ujasnit si a komunikovat jejich firemní vize a hodnoty. Spolupracoval s firmami jako ČSOB, Česká spořitelna, LEO Express, Invia nebo Mall. Po 10 letech přijal místo Head of HR v investiční skupině Rockaway Capital Jakuba Havrlanta a loni se po 4 letech přesunul zpět do rodných Pardubic, kde nastoupil jako Head of Product ve Feedyou, pardubické firmě zaměřující se na vývoj komunikačních robotů a umělé inteligence.

Vstupné zdarma.

Registrujte se zde.

Mladé inovátorské firmy nabízely své technologie veřejné správě

Pardubice – Pardubický podnikatelský inkubátor P-PINK má za sebou necelý rok činnosti.  Tento týden uspořádal zejména pro zástupce měst, obcí a kraje první velké setkání s mladými inovátorskými firmami, které přicházejí s moderními řešeními každodenních problémů, a to v rámci evropského projektu Interreg Danube Energy+.

 „Náš podnikatelský inkubátor má za sebou už kus práce a nyní přichází s představením tří technologických projektů začínajících firem, které se týkají sledování pohybu dopravy a stavu dopravních cest, dále bezpečnosti obyvatel a nakonec parkování ve městech,“ říká předsedkyně správní rady P-PINK Hana Štěpánová, radní Pardubického kraje pro regionální rozvoj, evropské fondy a inovace. Pardubický kraj i město Pardubice dotují inkubátor v letošním roce každý částkou 1,5 milionu korun.

Na semináři se nejprve představila firma TrackingForm08 s řešením pro kontrolu a zvýšení kvality hromadné dopravy. Ta nabízí on-line sledování a přenos pohybu vozidel a sbírání a vyhodnocování dat o vozidlech či infrastruktuře v rámci systému regionální dopravy. Vše je založeno na montáži malého zařízení, které zaznamenává otřesy v každém vozidle.

Další firma přišla s aplikací do telefonu s názvem BeeSafe, která po zapnutí na dobu řešení riskantních situací dává uživatelům velmi rychlou možnost přivolat pomoc. Uplatňuje se také v sociálních zařízeních či v domácnostech seniorů.

Posledním představeným projektem byl eParkomat. Tato platforma sleduje pomocí dat od mobilního operátora pohyb anonymních řidičů v jednotlivých městech, odkud kam jezdí, kde a kdy parkují a které trasy využívají. Z těchto dat se dá velmi dobře předpovídat možnost zaparkování v jednotlivých částech města, ale také se na jejich základě dají optimalizovat trasy veřejné dopravy, umístění zón placeného stání i plánování potřebných obchvatů.

Více informací najdou zájemci na stránkách http://energyplus.powerhub.cz/.

Poradenské centrum pro sociální podnikání v Pardubickém kraji

Pardubický kraj ve spolupráci s Ministerstvem práce a sociálních věcí zřídí poradenské centrum pro sociální podniky z Pardubického kraje v prostorách Pardubického podnikatelského inkubátoru (P-PINK).

Cílem provozování poradenského centra v Pardubickém kraji je poskytovat:

 • odbornou podporu úřadu v oblasti sociálního podnikání
 • konzultace k problematice integračního sociálního podnikání
 • seznamovat s praktickým chodem sociálního podniku
 • sdílet praxi
 • základní vhled do tématu sociálního podnikání
 • vysvětlení principů sociálního podnikání
 • pomoc s nastavením podnikatelského plánu
 • informace k založení sociálního podniku
 • informace o specifikách zaměstnávání osob se znevýhodněním
 • kontakty na relevantní subjekty v regionu, tzn. pomáhat se síťováním

Provoz poradenského centra bude zajištěn 2x měsíčně ve čtvrtek od 12.30 do 15.30 hodin.

 

Místo: P-PINK (Dům Techniky, 4. patro, náměstí Republiky 2686, Pardubice, 530 02).

 

Termíny konzultací:

 7. 3. 2019 12.30 – 15.30 Registrace zde
21.3. 2019 12.30 – 15.30 Registrace zde
 4. 4. 2019 12.30 – 15.30 Registrace zde
18.4. 2019 12.30 – 15.30 Registrace zde
 2. 5. 2019 12.30 – 15.30 Registrace zde
16.5. 2019 12.30 – 15.30 Registrace zde
 6. 6. 2019 12.30 – 15.30 Registrace zde
20.6. 2019 12.30 – 15.30 Registrace zde
11.7. 2019 12.30 – 15.30 Registrace zde

 

Finanční svoboda v P-PINK

Hra o životě, život ve hře, to je hra Finanční svoboda.

Hra, která Vám reálně ukáže jak si finance plánovat a jak s nimi správně pracovat. Projdete životem a vše si zkusíte. Za 2 hodiny prožijete mnohá úskalí i radosti života mladé rodiny, která si chce plnit své sny a míří k finanční svobodě! Velkou výhodou je, že chyby v této hře nemají takový dopad, jako ty v reálném životě. Ale něco Vás naučí!

Úvod přednese a hru povede: Marcela Lesková, která podniká na finančním trhu úspěšně 8 let a je lektorkou Dne finanční gramotnosti.

Vstupné zdarma.

Akce se koná v úterý 19. 3. 2019 v 16:30
v P-PINK – Dům Techniky, 4. Patro, náměstí Republiky 2686, Pardubice

Registrovat se můžete zde nebo na info@p-pink.cz

Dejte svému podnikání křídla

Přemýšlíte nad svým podnikáním a jak ho posunout o level výš? Chcete být vidět a poskytovat skvělé služby? Hledáte #inspiraci, ale přitom nemáte čas se zastavit a udělat si plán na tento rok?

Nevadí, přijďte na #workshop #zdarma. Společnými silami se podíváme na váš #business z ptačí perspektivy. Zhodnotíme minulý rok a podíváme se, na čem můžete stavět a v čem jste top a jedinečná. Znásobíte úspěch z minulého roku a dáte svému #podnikání pro tento rok jasný směr a cíl. Získáte svěží #nápady, podporu a sílu v rámci ženského sdílení a brainstormingu, protože žena ženě nejlépe rozumí:))

Workshop je #proženy a ZDARMA. Úžasní pořadatelé, které pro Vás workshop zajistili:
Spolek pro podnikavé ženy Pardubického kraje
P-Pink
CzechInvest
Ewic
Česká společnost pro jakost

Link pro rezeravci místa:
https://www.czechinvest.org/cz/Homepage/Akce/Dejte-svemu-podnikani-kridla?fbclid=IwAR0Kz3CkbWIcwy3hre55bFpn1sgt5mdoqGpcxu69tD2vRy1ch4hF66zkGYY

„Lepší business. Poctivě.“ Těším se na vás, Lucka Rybová.

Seminář Dotační příležitosti pro podnikatele

Jaké dotační příležitosti je možné využít během své podnikatelské cesty a které podmínky se na tyto příležitosti vážou zjistíte na odborném semináři, který si pro Vás připravilo Eurocentrum Pardubice ve spolupráci s PPINK.

Vstupné zdarma.

Přihlaste se zde.

 

 

Chci podnikat, ale nevím v čem. Aneb jak si pro sebe vybrat ten správný směr.

Přemýšlíte o tom, že možná nejste v zaměstnání zcela spokojeni a láká Vás začít pracovat pro sebe? Vzrušuje Vás představa, že se vrhnete do vlastního podnikání a budete mít konečně nadvládu nad svým životem? Chcete převzít absolutní zodpovědnost za svůj život? Tak vpřed směr rozjetí vlastního podnikání….jenže než se dáte do pohybu, přijde vystřízlivění provázené známou hláškou: “No jo, já vlastně ale vůbec nevím v čem podnikat”? A poté následuje skepse, rezignace a o několik týdnů či měsíců se celý proces opakuje se stejným průběhem a stejným výsledkem.

Pro rozbití tohoto začarovaného kruhu je potřeba znát své silné stránky, vědět o svých vášních a zálibách a v neposlední řadě vědět něco málo o sobě samém a vlastním vnitřním nastavení. A rozhodně nedělat chybu tím, že budete podceňovat význam udělání prvního kroku na cestě za svým vysněným životem. Je to trochu klišé, ale v těch bývá často schována moudrost světa.

Cesty, jak přemýšlet o výběru správného směru pro Vaše podnikání Vám ukáže mentorka P-PINK, paní Kristýna Mášová. Ta dokáže položit otázky, které vás posunou někam, kde jste ještě nebyli a zároveň cítíte, že jste tam správně. Jejím snem je, aby se všichni živili tím, co je baví. Věří, že tak budou druhým lidem nejužitečnější.

Více informací o MUDR. Kristýně Mášové naleznete na:

kristynamasova.cz/ 

Akce se koná ve čtvrtek 21. 2. 2019 v 14:00 v P-PINK.

Vstup zdarma.

Přihlaste se zde.